76 Mora PES 2008
| Name | Mora |
|---|---|
| ID | 32787 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
81
Defence
76
Body Balance
67
Stamina
61
Top Speed
70
Acceleration
82
Response
75
Agility
50
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
51
Short Pass Accuracy
51
Short Pass Speed
61
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
76
Shot Power
42
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
40
Swerve
40
Header
80
Jump
52
Technique
50
Aggression
72
Mentality
80
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Mora |
|---|---|
| ID | 32787 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
