75 Moraez PES 2009
| Name | Moraez |
|---|---|
| ID | 102001 |
| Real ID | 36465 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training7 |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 81kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
81
Attack
39
Defence
75
Body Balance
71
Stamina
74
Top Speed
77
Acceleration
72
Response
76
Agility
85
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
84
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
86
Shot Accuracy
74
Shot Power
80
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
76
Swerve
73
Header
72
Jump
87
Technique
75
Aggression
81
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
| Name | Moraez |
|---|---|
| ID | 102001 |
| Real ID | 36465 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training7 |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 81kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
