79 Morteno (Montero) PES 2010
| Name | Morteno |
|---|---|
| Real Name | Montero |
| ID | 67246 |
| Real ID | 1710 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
93
Defence
80
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
95
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
81
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
72
Shot Power
68
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
62
Swerve
85
Header
81
Jump
75
Technique
56
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S08 Slide Tackle
- S10 DF Leader
| Name | Morteno |
|---|---|
| Real Name | Montero |
| ID | 67246 |
| Real ID | 1710 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
