75 Mossoro PES 2010
| Name | Mossoro |
|---|---|
| ID | 35279 |
| Nationality | Brazil |
| Club | S.C. Braga |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
45
Defence
78
Body Balance
75
Stamina
77
Top Speed
85
Acceleration
77
Response
87
Agility
81
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
75
Shot Power
69
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
76
Swerve
65
Header
71
Jump
80
Technique
79
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
- Tactical Dribbling
| Name | Mossoro |
|---|---|
| ID | 35279 |
| Nationality | Brazil |
| Club | S.C. Braga |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
