71 Moti PES 2010
| Name | Moti |
|---|---|
| Full Name | Cosmin Moți |
| ID | 37845 |
| Nationality | Romania |
| Club | Dinamo Bucuresti |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
49
Attack
74
Defence
77
Body Balance
78
Stamina
74
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
70
Agility
68
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
74
Shot Power
56
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
76
Header
77
Jump
68
Technique
58
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Moti |
|---|---|
| Full Name | Cosmin Moți |
| ID | 37845 |
| Nationality | Romania |
| Club | Dinamo Bucuresti |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 4 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
