70 Mouche PES 2009
| Name | Mouche |
|---|---|
| Full Name | Pablo Mouche |
| ID | 37510 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
36
Defence
68
Body Balance
75
Stamina
77
Top Speed
81
Acceleration
73
Response
81
Agility
78
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
75
Shot Power
72
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
76
Swerve
70
Header
75
Jump
80
Technique
80
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Mouche |
|---|---|
| Full Name | Pablo Mouche |
| ID | 37510 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
