74 Moulin PES 2008
| Name | Moulin |
|---|---|
| Full Name | Jessy Moulin |
| ID | 32559 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
72
Defence
79
Body Balance
66
Stamina
56
Top Speed
68
Acceleration
82
Response
68
Agility
52
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
51
Short Pass Speed
51
Long Pass Accuracy
55
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
77
Shot Power
44
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
41
Swerve
40
Header
77
Jump
54
Technique
61
Aggression
65
Mentality
76
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Moulin |
|---|---|
| Full Name | Jessy Moulin |
| ID | 32559 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 30 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
