78 Moya PES 2008
| Name | Moya |
|---|---|
| Full Name | Miguel Ángel Moyà |
| ID | 9244 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mallorca |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
35
Attack
80
Defence
79
Body Balance
65
Stamina
65
Top Speed
68
Acceleration
85
Response
67
Agility
55
Dribble Accuracy
58
Dribble Speed
57
Short Pass Accuracy
57
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
73
Shot Power
46
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
45
Swerve
45
Header
76
Jump
51
Technique
54
Aggression
74
Mentality
83
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Moya |
|---|---|
| Full Name | Miguel Ángel Moyà |
| ID | 9244 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mallorca |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
