70 Mulenga PES 2010
| Name | Mulenga |
|---|---|
| Full Name | Jacob Mulenga |
| ID | 37419 |
| Nationality | Zambia |
| Club | FC Utrecht |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
40
Defence
85
Body Balance
75
Stamina
84
Top Speed
75
Acceleration
66
Response
68
Agility
72
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
79
Shot Power
73
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
67
Header
85
Jump
73
Technique
78
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Mulenga |
|---|---|
| Full Name | Jacob Mulenga |
| ID | 37419 |
| Nationality | Zambia |
| Club | FC Utrecht |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
