68 Muller PES 2010
| Name | Muller |
|---|---|
| ID | 954 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
54
Attack
80
Defence
76
Body Balance
74
Stamina
70
Top Speed
69
Acceleration
74
Response
67
Agility
73
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
74
Shot Power
63
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
63
Swerve
74
Header
72
Jump
76
Technique
55
Aggression
84
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition
Skills
- S09 Covering
| Name | Muller |
|---|---|
| ID | 954 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 19 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
