66 Munedoscu PES 2010
| Name | Munedoscu |
|---|---|
| ID | 54057 |
| Nationality | Romania |
| Club | FC Cerchizmajiu |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
82
Defence
86
Body Balance
89
Stamina
81
Top Speed
81
Acceleration
78
Response
76
Agility
74
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
74
Shot Power
74
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
58
Swerve
79
Header
86
Jump
70
Technique
68
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Munedoscu |
|---|---|
| ID | 54057 |
| Nationality | Romania |
| Club | FC Cerchizmajiu |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
