73 Muratori PES 2010
| Name | Muratori |
|---|---|
| Full Name | Vincent Muratori |
| ID | 37016 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
65
Defence
73
Body Balance
80
Stamina
80
Top Speed
79
Acceleration
68
Response
78
Agility
70
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
73
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
64
Swerve
69
Header
75
Jump
72
Technique
68
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Muratori |
|---|---|
| Full Name | Vincent Muratori |
| ID | 37016 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 13 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
