72 Mustafa Sarp PES 2010
| Name | Mustafa Sarp |
|---|---|
| ID | 40099 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
54
Attack
70
Defence
83
Body Balance
84
Stamina
71
Top Speed
68
Acceleration
73
Response
66
Agility
73
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
81
Shot Power
65
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
63
Swerve
82
Header
77
Jump
72
Technique
65
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
- Centre
| Name | Mustafa Sarp |
|---|---|
| ID | 40099 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 16 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
