71 Mustafa PES 2008
| Name | Mustafa |
|---|---|
| ID | 36974 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
68
Defence
77
Body Balance
67
Stamina
60
Top Speed
65
Acceleration
78
Response
63
Agility
50
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
52
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
79
Shot Power
44
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
42
Swerve
43
Header
77
Jump
52
Technique
58
Aggression
63
Mentality
76
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Mustafa |
|---|---|
| ID | 36974 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 13 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
