74 Mustapha PES 2008
| Name | Mustapha |
|---|---|
| ID | 8126 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
36
Defence
77
Body Balance
86
Stamina
81
Top Speed
86
Acceleration
75
Response
85
Agility
77
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
76
Shot Power
80
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
65
Swerve
67
Header
80
Jump
81
Technique
81
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Mustapha |
|---|---|
| ID | 8126 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 10 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
