65 Mutojvac PES 2010
| Name | Mutojvac |
|---|---|
| ID | 105491 |
| Real ID | 39955 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 84kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
54
Attack
70
Defence
83
Body Balance
80
Stamina
72
Top Speed
70
Acceleration
71
Response
68
Agility
66
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
76
Shot Power
58
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
75
Header
73
Jump
68
Technique
60
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Mutojvac |
|---|---|
| ID | 105491 |
| Real ID | 39955 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 84kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
