68 N. Mendy PES 2010
| Name | N. Mendy |
|---|---|
| ID | 40515 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
69
Defence
83
Body Balance
72
Stamina
75
Top Speed
70
Acceleration
67
Response
68
Agility
68
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
80
Shot Power
55
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
51
Swerve
76
Header
74
Jump
67
Technique
65
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | N. Mendy |
|---|---|
| ID | 40515 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 21 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
