75 N. Ortigoza PES 2010
| Name | N. Ortigoza |
|---|---|
| ID | 40757 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Paraguay |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
70
Defence
82
Body Balance
82
Stamina
79
Top Speed
79
Acceleration
75
Response
79
Agility
76
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
79
Shot Power
66
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
65
Swerve
68
Header
75
Jump
75
Technique
65
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | N. Ortigoza |
|---|---|
| ID | 40757 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Paraguay |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 79kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
