67 N. Porritt PES 2009
| Name | N. Porritt |
|---|---|
| ID | 38793 |
| Nationality | England |
| Club | Teesside |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 33 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
40
Defence
70
Body Balance
75
Stamina
75
Top Speed
78
Acceleration
68
Response
79
Agility
79
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
73
Shot Power
73
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
69
Swerve
76
Header
74
Jump
78
Technique
75
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | N. Porritt |
|---|---|
| ID | 38793 |
| Nationality | England |
| Club | Teesside |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 33 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
