85 N. Santoz PES 2010
| Name | N. Santoz |
|---|---|
| ID | 67971 |
| Real ID | 2435 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
62
Defence
82
Body Balance
92
Stamina
83
Top Speed
79
Acceleration
70
Response
80
Agility
87
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
86
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
83
Shot Power
77
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
70
Swerve
72
Header
70
Jump
80
Technique
90
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
6
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- P01 Overlapping Run
- Dribbling
| Name | N. Santoz |
|---|---|
| ID | 67971 |
| Real ID | 2435 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 5 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
