69 Nagatomo PES 2009
| Name | Nagatomo |
|---|---|
| Full Name | Yuto Nagatomo |
| ID | 15814 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 65kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
67
Defence
76
Body Balance
86
Stamina
78
Top Speed
79
Acceleration
76
Response
82
Agility
73
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
78
Shot Power
62
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
66
Swerve
75
Header
80
Jump
74
Technique
73
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Marking
| Name | Nagatomo |
|---|---|
| Full Name | Yuto Nagatomo |
| ID | 15814 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 65kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
