66 Nainggolan PES 2010
| Name | Nainggolan |
|---|---|
| Full Name | Radja Nainggolan |
| ID | 41046 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
62
Defence
73
Body Balance
79
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
72
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
65
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
60
Swerve
71
Header
75
Jump
75
Technique
63
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Nainggolan |
|---|---|
| Full Name | Radja Nainggolan |
| ID | 41046 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 28 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
