77 Nakamura PES 2010
| Name | Nakamura |
|---|---|
| Full Name | Shunsuke Nakamura |
| ID | 163 |
| Nationality | Japan |
| Club | R.C.D. Espanyol |
| National Team | Japan |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
56
Defence
72
Body Balance
83
Stamina
76
Top Speed
72
Acceleration
71
Response
77
Agility
82
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
89
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
78
Shot Power
69
Shot Technique
88
Free Kick Accuracy
95
Swerve
66
Header
68
Jump
84
Technique
72
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
79
Team Work
5
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- S16 One-Footed Roulette
- S18 Cross Over Turn
- S20 Scooping
- Side
| Name | Nakamura |
|---|---|
| Full Name | Shunsuke Nakamura |
| ID | 163 |
| Nationality | Japan |
| Club | R.C.D. Espanyol |
| National Team | Japan |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

