77 Narazaki PES 2009
| Name | Narazaki |
|---|---|
| Full Name | Seigō Narazaki |
| ID | 221 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
79
Defence
81
Body Balance
60
Stamina
63
Top Speed
65
Acceleration
84
Response
66
Agility
50
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
58
Short Pass Accuracy
55
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
47
Shot Accuracy
76
Shot Power
48
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
57
Header
78
Jump
55
Technique
58
Aggression
72
Mentality
81
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- 1-on-1 Stopper
| Name | Narazaki |
|---|---|
| Full Name | Seigō Narazaki |
| ID | 221 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
