58 Narsingh PES 2009
| Name | Narsingh |
|---|---|
| Full Name | Luciano Narsingh |
| ID | 38800 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 43 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
23
Defence
73
Body Balance
65
Stamina
81
Top Speed
78
Acceleration
66
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
75
Shot Power
64
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
58
Swerve
55
Header
72
Jump
75
Technique
81
Aggression
55
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
2
Condition / Fitness
Skills
| Name | Narsingh |
|---|---|
| Full Name | Luciano Narsingh |
| ID | 38800 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 43 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
