70 Nartorac PES 2010
| Name | Nartorac |
|---|---|
| ID | 98915 |
| Real ID | 33379 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 83kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
71
Defence
80
Body Balance
78
Stamina
72
Top Speed
72
Acceleration
71
Response
68
Agility
65
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
78
Shot Power
58
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
58
Swerve
76
Header
77
Jump
68
Technique
60
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Nartorac |
|---|---|
| ID | 98915 |
| Real ID | 33379 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 83kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
