75 Nass Oeaur PES 2008
| Name | Nass Oeaur |
|---|---|
| ID | 101004 |
| Real ID | 35468 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
69
Defence
83
Body Balance
67
Stamina
60
Top Speed
69
Acceleration
81
Response
72
Agility
52
Dribble Accuracy
48
Dribble Speed
51
Short Pass Accuracy
54
Short Pass Speed
56
Long Pass Accuracy
57
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
74
Shot Power
41
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
43
Swerve
41
Header
77
Jump
49
Technique
66
Aggression
63
Mentality
76
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Nass Oeaur |
|---|---|
| ID | 101004 |
| Real ID | 35468 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
