72 Nathan Ashton PES 2008
| Name | Nathan Ashton |
|---|---|
| ID | 32670 |
| Nationality | England |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 42 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
63
Defence
69
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
68
Response
76
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
75
Shot Power
67
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
67
Swerve
65
Header
78
Jump
76
Technique
65
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Nathan Ashton |
|---|---|
| ID | 32670 |
| Nationality | England |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 42 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
