73 Navarro PES 2009
| Name | Navarro |
|---|---|
| ID | 50106 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
33
Attack
71
Defence
79
Body Balance
58
Stamina
57
Top Speed
65
Acceleration
74
Response
78
Agility
43
Dribble Accuracy
58
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
51
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
45
Shot Accuracy
69
Shot Power
43
Shot Technique
41
Free Kick Accuracy
39
Swerve
41
Header
67
Jump
48
Technique
63
Aggression
80
Mentality
77
GK Skills
76
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
| Name | Navarro |
|---|---|
| ID | 50106 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players