71 Navia PES 2008
| Name | Navia |
|---|---|
| ID | 3155 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
40
Defence
78
Body Balance
80
Stamina
79
Top Speed
82
Acceleration
82
Response
80
Agility
78
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
75
Shot Power
78
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
70
Swerve
76
Header
78
Jump
75
Technique
86
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Defensive Positioning
| Name | Navia |
|---|---|
| ID | 3155 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
