63 Neerenstorg PES 2010
| Name | Neerenstorg |
|---|---|
| ID | 53466 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Johachnaard V.V. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
55
Defence
70
Body Balance
81
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
74
Response
74
Agility
74
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
77
Shot Power
69
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
74
Swerve
64
Header
69
Jump
76
Technique
72
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Neerenstorg |
|---|---|
| ID | 53466 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Johachnaard V.V. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
