73 Nei PES 2010
| Name | Nei |
|---|---|
| ID | 40920 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
65
Defence
72
Body Balance
78
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
70
Response
75
Agility
76
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
63
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
69
Swerve
66
Header
75
Jump
73
Technique
73
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Nei |
|---|---|
| ID | 40920 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 27 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
