70 Nemeth PES 2009
| Name | Nemeth |
|---|---|
| Full Name | Krisztián Németh |
| ID | 37091 |
| Nationality | Hungary |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
36
Defence
76
Body Balance
73
Stamina
80
Top Speed
77
Acceleration
77
Response
78
Agility
80
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
79
Shot Power
69
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
66
Swerve
75
Header
74
Jump
78
Technique
77
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
- Passing
| Name | Nemeth |
|---|---|
| Full Name | Krisztián Németh |
| ID | 37091 |
| Nationality | Hungary |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 29 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
