67 Nesu PES 2009
| Name | Nesu |
|---|---|
| ID | 32886 |
| Nationality | Romania |
| Club | FC Utrecht |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
58
Defence
70
Body Balance
80
Stamina
81
Top Speed
83
Acceleration
68
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
76
Shot Power
60
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
68
Swerve
65
Header
77
Jump
73
Technique
73
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Nesu |
|---|---|
| ID | 32886 |
| Nationality | Romania |
| Club | FC Utrecht |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 3 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
