73 Neuter PES 2010
| Name | Neuter |
|---|---|
| ID | 106684 |
| Real ID | 41148 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
56
Defence
73
Body Balance
83
Stamina
82
Top Speed
81
Acceleration
75
Response
76
Agility
75
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
64
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
72
Swerve
73
Header
75
Jump
75
Technique
72
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Neuter |
|---|---|
| ID | 106684 |
| Real ID | 41148 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 8 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
