71 N'Gog PES 2010
| Name | N'Gog |
|---|---|
| Full Name | David N'Gog |
| ID | 35005 |
| Nationality | France |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
42
Defence
83
Body Balance
82
Stamina
74
Top Speed
72
Acceleration
72
Response
69
Agility
85
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
73
Shot Power
77
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
63
Swerve
74
Header
79
Jump
85
Technique
82
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
3
Condition
Skills
- Tactical Dribbling
- Post Player
| Name | N'Gog |
|---|---|
| Full Name | David N'Gog |
| ID | 35005 |
| Nationality | France |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
