65 Ngoyi PES 2008
| Name | Ngoyi |
|---|---|
| Full Name | Granddi Ngoyi |
| ID | 37020 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
53
Defence
76
Body Balance
82
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
66
Response
74
Agility
69
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
75
Shot Power
62
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
65
Header
75
Jump
69
Technique
67
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Ngoyi |
|---|---|
| Full Name | Granddi Ngoyi |
| ID | 37020 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 26 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
