62 Nijland PES 2008
| Name | Nijland |
|---|---|
| ID | 37254 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | FC Groningen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
35
Defence
77
Body Balance
74
Stamina
76
Top Speed
73
Acceleration
73
Response
68
Agility
68
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
73
Shot Power
73
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
58
Swerve
76
Header
74
Jump
74
Technique
75
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Nijland |
|---|---|
| ID | 37254 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | FC Groningen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
