66 Nikovskii PES 2010
| Name | Nikovskii |
|---|---|
| ID | 54109 |
| Nationality | Russia |
| Club | Alashergokh F.C. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
44
Defence
79
Body Balance
71
Stamina
74
Top Speed
70
Acceleration
72
Response
79
Agility
73
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
80
Shot Power
65
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
69
Swerve
71
Header
73
Jump
74
Technique
78
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
1
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
| Name | Nikovskii |
|---|---|
| ID | 54109 |
| Nationality | Russia |
| Club | Alashergokh F.C. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
