64 Nisemgev PES 2009
| Name | Nisemgev |
|---|---|
| ID | 96081 |
| Real ID | 30545 |
| Nationality | Uzbekistan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Morocco |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
71
Defence
79
Body Balance
73
Stamina
71
Top Speed
75
Acceleration
70
Response
68
Agility
73
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
77
Shot Power
60
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
65
Swerve
76
Header
74
Jump
66
Technique
61
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
| Name | Nisemgev |
|---|---|
| ID | 96081 |
| Real ID | 30545 |
| Nationality | Uzbekistan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Morocco |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 76kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
