60 N'Koulou PES 2010
| Name | N'Koulou |
|---|---|
| Full Name | Nicolas N'Koulou |
| ID | 38181 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | Cameroon |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
51
Attack
65
Defence
84
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
83
Acceleration
67
Response
72
Agility
65
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
82
Shot Power
57
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
52
Swerve
66
Header
82
Jump
66
Technique
67
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
5
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | N'Koulou |
|---|---|
| Full Name | Nicolas N'Koulou |
| ID | 38181 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | Cameroon |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

