78 Nonda PES 2008
| Name | Nonda |
|---|---|
| ID | 2019 |
| Nationality | Dr Congo |
| Club | Roma |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
35
Defence
83
Body Balance
84
Stamina
80
Top Speed
82
Acceleration
84
Response
83
Agility
75
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
83
Shot Power
82
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
60
Swerve
78
Header
86
Jump
77
Technique
82
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Post Player
- Centre
| Name | Nonda |
|---|---|
| ID | 2019 |
| Nationality | Dr Congo |
| Club | Roma |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
