62 Norbert PES 2009
| Name | Norbert |
|---|---|
| ID | 30308 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | WB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
60
Defence
70
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
70
Response
76
Agility
68
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
77
Shot Power
58
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
57
Swerve
67
Header
78
Jump
70
Technique
60
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Norbert |
|---|---|
| ID | 30308 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | WB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 27 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
