61 Norde PES 2009
| Name | Norde |
|---|---|
| ID | 38919 |
| Nationality | Haiti |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 40 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
20
Defence
72
Body Balance
65
Stamina
77
Top Speed
77
Acceleration
65
Response
75
Agility
81
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
74
Shot Power
63
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
68
Swerve
54
Header
73
Jump
81
Technique
70
Aggression
53
Mentality
50
GK Skills
55
Team Work
2
Condition / Fitness
Skills
| Name | Norde |
|---|---|
| ID | 38919 |
| Nationality | Haiti |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 40 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
