69 Norsevic (Novaković) PES 2010
| Name | Norsevic |
|---|---|
| Real Name | Novaković |
| ID | 105099 |
| Real ID | 39563 |
| Nationality | Montenegro |
| Club | Free Agent |
| National Team | Montenegro |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
68
Defence
82
Body Balance
81
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
76
Response
72
Agility
72
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
76
Shot Power
68
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
67
Swerve
72
Header
75
Jump
73
Technique
62
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
- S09 Covering
| Name | Norsevic |
|---|---|
| Real Name | Novaković |
| ID | 105099 |
| Real ID | 39563 |
| Nationality | Montenegro |
| Club | Free Agent |
| National Team | Montenegro |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
