69 Nounkeu PES 2010
| Name | Nounkeu |
|---|---|
| Full Name | Dany Nounkeu |
| ID | 40336 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
48
Attack
68
Defence
80
Body Balance
76
Stamina
76
Top Speed
70
Acceleration
75
Response
65
Agility
71
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
78
Shot Power
54
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
56
Swerve
71
Header
77
Jump
69
Technique
62
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Nounkeu |
|---|---|
| Full Name | Dany Nounkeu |
| ID | 40336 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 13 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
