55 Nuchstein PES 2010
| Name | Nuchstein |
|---|---|
| ID | 53440 |
| Nationality | Germany |
| Club | FSV Sarmtonburg |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
57
Attack
70
Defence
78
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
70
Acceleration
75
Response
69
Agility
70
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
73
Shot Power
57
Shot Technique
51
Free Kick Accuracy
60
Swerve
70
Header
77
Jump
70
Technique
66
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
- S04 PK Taker
- S10 DF Leader
- Centre
| Name | Nuchstein |
|---|---|
| ID | 53440 |
| Nationality | Germany |
| Club | FSV Sarmtonburg |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 6 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
