57 Nuckarume (Nutnum) PES 2009
| Name | Nuckarume |
|---|---|
| Real Name | Nutnum |
| Full Name | Suchao Nuchnum |
| ID | 103343 |
| Real ID | 37807 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 68kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
39
Defence
65
Body Balance
70
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
72
Response
76
Agility
71
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
70
Shot Power
62
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
57
Swerve
65
Header
73
Jump
69
Technique
71
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Nuckarume |
|---|---|
| Real Name | Nutnum |
| Full Name | Suchao Nuchnum |
| ID | 103343 |
| Real ID | 37807 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 68kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
