63 N'Zonzi PES 2010
| Name | N'Zonzi |
|---|---|
| Full Name | Steven N'Zonzi |
| ID | 40278 |
| Nationality | France |
| Club | Lancashire |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
69
Defence
77
Body Balance
79
Stamina
74
Top Speed
72
Acceleration
72
Response
69
Agility
70
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
73
Shot Power
63
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
68
Header
80
Jump
74
Technique
58
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | N'Zonzi |
|---|---|
| Full Name | Steven N'Zonzi |
| ID | 40278 |
| Nationality | France |
| Club | Lancashire |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
