73 Okaka PES 2010
| Name | Okaka |
|---|---|
| Full Name | Stefano Okaka |
| ID | 31381 |
| Nationality | Italy |
| Club | West London White |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
33
Defence
78
Body Balance
74
Stamina
82
Top Speed
81
Acceleration
72
Response
84
Agility
83
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
77
Shot Power
76
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
73
Swerve
68
Header
78
Jump
84
Technique
79
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Okaka |
|---|---|
| Full Name | Stefano Okaka |
| ID | 31381 |
| Nationality | Italy |
| Club | West London White |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
